Holla-Minner 1990

 
BokinfoInnholdsfortegnelse
Nr. 4 Holla-Minner 1990
Redaktør(er) Tormod Halvorsen
ISSN/ISBN 0802-2275
Ant. sider 143
Innb. Heftet
Pris Kr 50 (medl.) | Kr 70 (ikke-medl.)
Lagerstatus I salg
 
* Ved levering utenfor Nome
kommer porto i tillegg.
 

Bildetekst – forsiden:
Trofaste slitere, solide fagfolk og mennesker som var bevisst at de kunne et fag, er særmerke for jernverksfolkene. Her er arbeidsstokken fotografert i søndagspuss en gang omkring 1875. Noen har man dessverre ikke funnet navn på. Listen er derfor ufullstendig.

Første rekke: Bent Thommessen, Kristian Evensen, støperimester Krüper, byggmester Bauer og sønn, Per Trondsen, Johannes Pedersen, Gunnar Andersen, Hans Odin Andreassen, Ole Gundersen, Thron Pedersen.

Annen rekke: Julius Brynhildsen, Thorstein Johnsen, Anders Kronborg, Ole Kabbe, Lars Tollefsen, Gunnar Aasmundsen, Hans Hansen, Andreas Febakke, Ole Johnsen, Hans Petter Thoresen, Nils Pedersen.

Tredje rekke: Nils Hansen, Johannes Hansen, Aasmund Gundersen, Jacob Petter Gundersen, Nils Gundersen.

Fjerde rekke: Anders Eriksen, Kristian Kronborg, Ole Heggen, Søren Rasmussen, Asjer Olsen, Anders Sandbakken, Johs. Sandbakken sen., Johs. Sandbakken jr., Even Sandbakken, Johan Nilsen.

Femte rekke: Peder Johnsen, John Naper, Johs. Gundersen, Jørgen Johannesen, John Johnsen, Ole Gulliksen, Andreas Johnsen, Even Nilsen, Bent Stoa.

Sjette rekke: Peder Hansen, Ole Kronborg, Halvor Kronborg, Joh. Rasmussen, Gjermund Olsen, Nils Heggen, Hans Andersen, Lars Pedersen, Peder Larsen, Gunnar Larsen.

Bakerste rekke: Johs. Helgeroen, Nils Johnsen, Severin Larsen, Hans Thorstensen, Brynjulf Jensen.
Nr. 4 Holla-Minner 1990
 
ForfatterArtikkelÅrUtgaveSide
Gjermundsen, Arne JohanSork, Fuldrumdalen og Grøiviedda199045
Halvorsen, TormodUlefoss og omegn arbeiderforening 100 år1990410
Tufte, Per BerntArbeideridrett1990431
Høgvoll, ArvidOm kinodrift på Ulefoss1990441
Bærland, RuthGjønge-slekta1990455
Gulliksen, ØyvindOlaf Bentsen forteller1990471
Lindalen, IngerHolla diakoniforening1990482
Juliussen, AstridEn menighetssøster ser tilbake1990487
Fotland, BirgitHelgen diakoniforening1990490
Dahl, AslaugBø, lensmannsgården1990492
Haatveit, GeirHolla bondelag gjennom 50 år19904105
Baksås, KariKørpen og kørpens rike19904115
Sannes, Halvor H.Sannes skole19904130
Fæhn, Marthinius«Skrubben»19904134
Halvorsen, TormodHar du hørt det nye brødet?19904135