Artikkelregister

Dette er en komplett oversikt over samtlige artikler som er publisert i historielagets årbok Holla-Minner opp igjennom årene. Totalt dreier det seg om 775 artikler forfattet av nesten 200 skribenter.
Artikkelregistret er søkbart og hver kolonne kan sorteres stigende eller fallende.
Lista er ajourført av Kai Ove Bjerkelund.


ForfatterArtikkelÅrUtgaveSide
Ajer, AlfFrelsesarmeen på Ulefoss1993776
Amundsen, G. B.Krigsmetallet frå Ulefoss – Søve gruver 50 år201529163
Andersen, Eystein M.Norges eldste drivhus20163032
Andersen, StenMarie Framnes19915126
Andreassen, Anne MariaButikken vår på Vesthagan201630162
Andreassen, Anne MariaFørste barnet døpt i Holla nye kirke20173185
Andreassen, TorbjørnPinsemenigheten i Holla, første 40 år20163065
Asheim, Inger ToreskåsNils Toreskås20183242
Auensen, OleBerget Misjonsforening 80 år200620134
Baksås, Else MarieFra Eidsbygda til Patagonia i Argentina20011587
Baksås, KariBlodsotta i Holla i 18591986123
Baksås, KariGamle boplasser i Heisholtgrenda1988230
Baksås, KariSpanskesyken på Ulefoss 1916–181988255
Baksås, KariLanna med folk og hus i dets storhetstid1989363
Baksås, KariKørpen og kørpens rike19904115
Baksås, KariI min barndoms gate1991530
Baksås, KariFra Tronsebrua til Stoadalen1992692
Baksås, KariHushjelp i de harde 30-åra1995967
Baksås, KariMinner19961030
Baksås, KariDet Ulefoss som var, er og blir19981249
Baksås, KariKvinnenes gjøremål hos Kørpen200014139
Baksås, KariGulsottepidemien, Heisholtgrenda 195920031773
Baksås, KariUngdomstid på Ulefoss200822123
Baksås, KariErindringer fra barne- og ungdomsår200923149
Baksås, Kari«Husær u»20102411
Baksås, KariMinner fra folkeskolen201125164
Baksås, KariHandelskole – og arbeid på «Foreningen»201428139
Barth-Larsen, DagBondesamfunnet tvinges til omstilling19948133
Barth-Larsen, DagFen vel gjennom 40 år20001468
Barth-Larsen, FridtjovHøsttanker2010247
Berg, Bjørn IvarJernmalm i Holla skjerpet av tyskere20011571
Bjerkelund, Kai OveBjørnejakt, -stiller og -hi i Holla20062069
Bjerkelund, Kai OveReisebeskrivelser fra Holla før år 1900200721144
Bjerkelund, Kai OveSkolekretsen i Vestheia200822142
Bjerkelund, Kai OveFra kjerke til ruin til kjerkeruin20092387
Bjerkelund, Kai OveGravplassystemet og gravminner Hollahøyden20102493
Bjerkelund, Kai OveDen gamle grensen201529192
Bjerkelund, Kai OvePrestesetra i Lille Høydalen201529204
Bjerkelund, Kai OveFra kirke til ruin til kirkeruin (ny)20173194
Bjerkelund, Kai OveChr IV bibel fra 16322018325
Bjerkelund, Kai OveHolla prestegård20183228
Bjerkelund, Kai OveLjåstikka201832188
Bjerkelund, Kai OveLangeleiken i Holla20193316
Bjerkelund, Kai OveLangelurmakeren Arthur Vibeto20193328
Bjerkelund, Kai OveNorges eldste hytte og Norges største bjørn201933125
Bjerkelund, SveinOppvekst i etterkrigstiden19961013
Bjørbæk, BjørnKonfirmasjonen 1943–4419948128
Bjørkholt, Hans HelgesenBudskap fra gamle tomter, dikt2000147
Bjørnø, Finn (Johnsen)Minner fra et liv201832101
Bremer, pastorEt sagn fra Telemarken19961024
Bugge, HalfdanMinner og historier fra Telemarkskanalen20011578
Bugge, HalfdanForegangskvinnen Alette Heyerdal20011596
Bugge, HalfdanDa radioen kom til Holla20021674
Bugge, HalfdanA. O. Vinje og Holla200216106
Bugge, HalfdanHaugianerpresten M. I. Wefring20031731
Bugge, HalfdanOm post og postvesen i Holla200317132
Bugge, HalfdanStriden mellom Riddervold og presten20041884
Bugge, HalfdanFra hedensk til kristen tid i Holla20011852
Bugge, HalfdanHollapresten W. L. Beylegaard20051931
Bugge, HalfdanTo krimforfattere i Holla 192720062044
Bugge, HalfdanKampen mot nazifiseringen 1940–4220062051
Bugge, HalfdanHenrik Ibsen og Holla200620101
Bugge, HalfdanEt brev etter Jacob Aall200721115
Bugge, HalfdanOm svartedauden og pesten 1625–1626 i Holla200721169
Bugge, HalfdanPresten Bremer20082253
Bugge, HalfdanAnleggskokke fra Holla200822104
Bugge, HalfdanHollapresten Alexander L Carlheim20092380
Bugge, HalfdanHollapresten Michael N Thone20102438
Bugge, HalfdanBjørnstjerne Bjørnson201024112
Bugge, HalfdanHollapresten Meidell og hans samtid20112526
Bugge, HalfdanJfr. PB Tufte. Flommer i Holla og Telemark20112569
Bugge, HalfdanHolla og skoleloven av 173920122649
Bugge, HalfdanSorenskriver C.N.Schwach og Holla20132762
Bull, EdvardJacob Bakken20082285
Bull, EdvardMinner fra arbeid ved verk og bruk201125148
Buverud, NilsHolden i Amerika20001427
Buverud, Nils142 utvandrere fra Holla20001458
Buverud, Nils175 «nye» emigranter200418135
Bystrøm, Harald BackeBarneliket i skogen200923157
Bærland, Hans OlavEn nyoppdaget Bech-ovn20072173
Bærland, Hans OlavForvalterboligen til Holden Werk20163049
Bærland, Hans OlavTo Holden-ovner2019337
Bærland, RuthRingsevjen-slekta1989318
Bærland, RuthHusmannsplasser nevnt i 18751989348
Bærland, RuthGjønge-slekta1990455
Bærland, RuthSlekter etter Jon Steensøn og I. Olsdatter1991520
Bærland, RuthFlere slekter etter Jon S. og I. Olsdatter19926113
Bærland, RuthNoen rettelser og tilføyelser19926123
Bærland, RuthHolla og formueskatten av 1789201226178
CappelenReglementer for vern av fabrikkarbeidere201125157
Cappelen, S. D.Holden eller Ulefos Jernværks Historie199711128
Dahl, AslaugBø, lensmannsgården1990492
Dahl, AslaugHelgen Mållag på tur199711104
Dahl, AslaugGeitebuvarden199711140
Dahl, Knut HelkåsEn OL-deltaker fra Helgen201630169
Dahlen, AnetteUlefos Jernværks barnehave20072183
Dahlen, AnetteOppvekst ved Øvre Verket201428147
Darrud, Ole BjørnGiftet E. Rasmussen seg med Anne Jensdtr?20011547
Dukane, KnutHolla – sett med innflytjarauga19961065
Dukane, KnutPå Nebo2003177
Dukane, KnutAvskjedstale til kommunestyret i Holla20041852
Dukane, OlavKnut Olavsson Dukane20031795
Dørnes, ToreJournalisten Gerhard Hedlund19991370
Ebbesberg, Liv RoheimUng i Holla for vel 50 år siden201630100
Edland, Aa DjuveMinner fra Ulefoss og Vesthagen201327165
Egeland, KjølvAvduking av minnesm. over P.P. Soelvold20021695
Eik, SeverinSølvgruben i Harefjell20021658
Eik, SeverinAsketreet, dikt2006207
Eik, SeverinGjedebovarden, dikt2009237
Ellingbø, EivindLandbruksskolen 100 år1993721
Ellingbø, EivindFylkessjukehuset på Søve 1942–451994853
Ellingbø, EivindEldre hollasokninger på Søve1995926
Ellingbø, EivindParken på Søve19961052
Ellingbø, EivindJens Hundseid19981286
Ellingbø, EivindTorfinn Skard. Hagebrukslæreren ...200014130
Espeland, SigveKommunal nyordning i Holla 1940–4519948147
Espelin, T.Lensmannens sabotering – hvordan det gikk201428174
Fett, HarryHollenmesteren20072165
Fett, HarryUlefos – et norsk kulturmiljø fra Napoleonstiden200721106
Fjeldstad, EwaldHolla fattigkasse 1942–43. Budsjett200014166
Fjeldstad, EwaldEt 130 år gammelt brev200216134
Fjeldstad, EwaldFire bilder fra Søve20031729
Fjeldstad, EwaldBåt fra Løveid til Ulefoss20112585
Fjeldstad, KåreHusmannsplasser under Espevalen ...1988233
Fjeldstad, KåreMinnenes vandring langs en elv. Se P. B. Tufte20011510
Fjeldstad, KåreIntervjuer med H.Moen, K.Bjerkelund, J.Hansen20193366
Fosse, OleDen vrange fossen og kanaltida1992640
Fosse, OleHistorien om «østlendingene»19991379
Fosse, OleSkole, lag og foreninger i Eidsbygda20051983
Fotland, BirgitHelgen diakoniforening1990490
Fretheim, HåkonSkoleskirenn i Hollabakken20183210
Furuheim, E.«Ein plass i støyperiet var ei gullgruve»201226175
FylkesbiblioteketArtikler i tidligere Holla-Minner201125208
Fæhn, MarthiniusHistorier1986166
Fæhn, MarthiniusJul1989391
Fæhn, MarthiniusStubber etter Eljas-Svenske1988276
Fæhn, Marthinius«Skrubben»19904134
Fæhn, MarthiniusGaupa1991587
Fæhn, MarthiniusBjønn i Holla1991587
Fæhn, MarthiniusSpøkeri1995981
Fæhn, MarthiniusMin første tiur19959136
Fæhn, MarthiniusKattegaupa19961092
Fæhn, MarthiniusSkaubrann ved Håtvedttjenn19971128
Fæhn, MarthiniusHollabakken 1886199711102
Fæhn, MarthiniusMirakelmannen Ola Huset199711126
Fæhn, MarthiniusHar du hatt en fjelltur?19981242
Fæhn, MarthiniusPå tiurleik200216126
Gautefall, Tor. O.Søveminner 1926–2720041855
Gautestad, ArneFridtjov Barth-Larsen20102488
Gjermundsen, Arne JohanLitt om Aaheims historie1986130
Gjermundsen, Arne JohanBeskrivelse av Holla 1743 (Stabel)1986152
Gjermundsen, Arne JohanMordet som skaka opp heile fylket1988224
Gjermundsen, Arne JohanDa Lars Jacobsen knivmyrdet ….1989324
Gjermundsen, Arne JohanSork, Fuldrumdalen og Grøiviedda199045
Gjermundsen, Arne JohanKampen for kull til Ulefos Jernværk1991546
Gjermundsen, Arne JohanJustisråd Prams besøk i Vrangfoss 18051992617
Gjermundsen, Arne JohanForvalter Møldrups «Umaadelige Vinde-Syge»1995998
Gjermundsen, Arne Johan- Den grueligste Armod, som kan falde i et...19961074
Gjermundsen, Arne JohanPeder P. Soelvolds romantiske dikt19981256
Gjermundsen, Arne JohanDelet Fen/Holla og bortkommet løe19981280
Gjermundsen, Arne JohanAnsatte ved U.J. og Hørtehamrene199812121
Gjermundsen, Arne JohanIgingas stein på Stenstad19991374
Gjermundsen, Arne JohanNødlidende ved Ulefos Jernværk 1832–33199913101
Gjermundsen, Arne JohanPeder P. Soelvolds program199913136
Gjermundsen, Arne JohanKampen mot kolera i Holla i 1833200014123
Gjermundsen, Arne JohanAnders Olsens tragiske død 1771200014148
Gjermundsen, Arne Johan«Hedningenes Galilea»200822165
Gjermundsen, Arne JohanBygdedoktorer på Huset i Helgja20092329
Gjermundsen, Arne JohanStedsnavn i Holla200923109
Gjermundsen, Arne JohanBjørnejegeren Gunnar Høidalen20102449
Gjermundsen, Arne JohanCarl Løvenskiolds reise til Norge 181120112559
Gjermundsen, Arne JohanVesthagan – i 1950-åra20122615
Gjermundsen, Arne JohanGårdsnavn i Helgja fra Jøntveit til Sjørholt20122693
Gjermundsen, Arne JohanHollasokninger født i 181420132710
Gjermundsen, Arne JohanHollas bidrag til sølvskatten 1816201327172
Gjermundsen, Arne JohanKorn til fattige husmenn i Holla i 180120142823
Gjermundsen, Arne JohanButikken på Vesthagan (jfr. A. M Andreassen)201630165
Gjermundsen, Arne JohanVesthagan i 50-åra20183280
Grieg, Nordahl17. mai 1940, dikt199487
Grimsrud, BjarneOrdfører mot Cappelen og Aall19981237
Grotthing, ArneBaker og handelsmann Chr. Grotthing200115105
Grøndahl, JohannesDa Fen skole fikk fane – 50 års jubileum20031726
Gulliksen, ØyvindFra Gunnar Soelvolds minnebok1989371
Gulliksen, ØyvindOlaf Bentsen forteller1990471
Gulliksen, Øyvind«Har dere nyligen havt brev fra......»1991592
Gulliksen, ØyvindJames H. Jertson20001446
Gulliksen, ØyvindOlga Bjerke200115123
Gulliksen, ØyvindHelsestellet i Holla i 1907 og 190820041822
Gundersen, T. W.Preben von Ahnen20112517
Gunheim, C.Christian Olsen Ringsevje20142819
Gunheim, C.Noen av våre tidligste kjente forfedre20132753
Gøytil, AnundAaste Berghaugen forteller ...19937107
Grønvold, O.Grønvoldvisa2011257
Grønvold, O.«Vårsang»2012267
Hagen, H.Ulefossvisen2013277
Hagen, RagnhildKaren Aall til Ulefos Hovedgaard199610143
Hagen, RagnhildJohs. A. Johannessens testam. gave2003178
Hagen, RagnhildHans Ibsen i Holla200620152
Hagen, RagnhildHammersmedmesterdynastier ved Holden J20072135
Hagen, RagnhildDe syv fruer til Ulefos Hovedgaard20082223
Hagen, RagnhildMusikktradisjoner i slektene Bergh-Høyer/Aall201024179
Hagen, RagnhildDen første gartneren i Helgen201226105
Hagen, Ragnhild«Godseierens tømmermann»201226129
Hagen, RagnhildNiels Aall og 181420132790
Hagen, RagnhildLangs en bygdevei i Helgen201428111
Halvorsen, R.Minner fra arbeid med verk og bruk201125148
Halvorsen, TormodForord198614
Halvorsen, TormodLitt om gruvedrifta på Fen1986143
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19861986149
Halvorsen, TormodLitt om husmannsvesenet i Holla Del I1988229
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19881988263
Halvorsen, Tormod90 ukjente utvandrere1988271
Halvorsen, TormodIntervju med Karl Nilsen1988278
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19891989388
Halvorsen, TormodÅret 19591989397
Halvorsen, TormodHolla Historielag Året 198919893100
Halvorsen, TormodUlefoss og omegn arbeiderforening 100 år1990410
Halvorsen, TormodHar du hørt det nye brødet?19904135
Halvorsen, TormodSmåplukk fra Herredstyret i 19061991583
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 1991199155
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide199267
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide199379
Halvorsen, TormodDronning Sonjas slekt i Holla1993713
Halvorsen, TormodUlefoss Avis – sensurfri 19411994821
Halvorsen, TormodLensmann Hansens forsvarsskrift1994885
Halvorsen, TormodSS-soldater mister fange på Fensmyra19948126
Halvorsen, TormodHolla Historielag 1993–9419948174
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide199595
Halvorsen, TormodNome Blad – et 25-årsminne199597
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19961996107
Halvorsen, TormodHolla og Romnes middelalderkirker199610114
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19971997117
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 19981998127
Halvorsen, TormodSamfunnshuset det ikke ble noe av199812112
Halvorsen, TormodHolla Historielag 1997–1998199812147
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide199913155
Halvorsen, TormodHolla Historielag 1998–99199913158
Halvorsen, TormodLokalhistorisk guide 2000200014168
Halvorsen, TormodHolla Historielag 1999–2000200014171
Halvorsen, TormodDa Peder Helgen vant loddtrekning20011566
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2000–2001200115140
Halvorsen, TormodDet året det var så kaldt2002168
Halvorsen, TormodHolla Historielag, 2001–2002200216141
Halvorsen, Tormod99 skattbare bikkjer. Skråblikk 190320031712
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2002–2003200317149
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2003–2004200418156
Halvorsen, TormodSøve gruver. 40 år siden nedleggelse20051974
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2004–2005200519139
Halvorsen, TormodSøvitt Gruvearbeiderforening200620149
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2005–2006200620160
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2006–2007200721179
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2008200822172
Halvorsen, TormodIntervju med Tjøstol Kristensen200923103
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2009200923170
Halvorsen, TormodKari Baksås til minne2010248
Halvorsen, TormodFen vel 50 år201024148
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2010201024185
Halvorsen, TormodSverre Fehn. Moderne arkitektur201125135
Halvorsen, TormodGunnar Arne Jensen. Allsidig organisator201125139
Halvorsen, TormodHolla historielag 2011201125197
Halvorsen, TormodHolla-minner med 25 årganger201125208
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2012201226183
Halvorsen, TormodArne Johan Gjermundsen til minne2013278
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2013201327179
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2014201428182
Halvorsen, TormodHolla Historielag 2014–2015201529215
Halvorsen, TormodKirkene på Hollahøyden og Romnesodden20173132
Halvorsen, TormodFENCO og verneinteressene. Fensfeltet201731118
Halvorsen, TormodJens Hundseid20183297
Halvorsen, Tormod30 år som leder201832136
Halvorsen, TormodDragecupen – et fotballeventyr på Ulefoss20193348
Halvorsen, TormodKommunevalget i Nome for 40 år siden20193376
Halvorsen, TormodUtvandringa fra Holla til Amerika 1868–81201933153
Halvorsen, Tor St.Middelhavet en voldsom påkjenning1994847
Hammerstad, TronMinner fra verk og bruk (intervju)1989393
Hansen, C. S.Litt slektshistorie fra Helgen20142877
Hansen, P.Holla Gård 18791995992
Hanto, Sveinung HIndustrien ved Tyri20072186
Hausmann, J. F. L.En reise gjennom Skandinavia 1806199711107
Hansen, SigneLitteratur om Holla1988286
Haugen, ØysteinLøkkefotball på Vesthagan 1950–1960-tallet20193338
Hedlund, GerhardRettssaken mot Jens Olssøn Ringsevjen1988214
Hedlund, Gerhard100 år siden Ulefoss fikk apoteket1988236
Hedlund, GerhardLangleikspillerne på Holla-heia1989334
Hedlund, GerhardBønder, leilendinger og husmenn1989338
Hedlund, GerhardFattiggutten fra Løvenborg på Sjælland19893102
Hedlund, GerhardSondresens Hotell ved Ulefoss brygge19893104
Hedlund, GerhardSøvestein i Holla, Romnes og Nes19893107
Hedlund, GerhardTre gravkors på Romnes kirkegård19893108
Hedlund, GerhardHolla og kanalen1992634
Hedlund, GerhardUlefoss og overg. fra jernv. drift til støperi1992683
Hedlund, GerhardBudstikkens vandring i gamle Holla1992688
Hedlund, GerhardFra «Ulefos og Omegn. Kons. For». til N. Høyre1993740
Hedlund, GerhardJernbanen kom aldri til Ulefoss19971120
Hedlund, GerhardHandel, håndverk ... i Holla19971163
Hedlund, GerhardUlefossindustrien under eneveldet19981211
Hedlund, GerhardHolla omkring 181419991312
Hedlund, GerhardGrev Axel Otto Mørner19991322
Hedlund, GerhardGravplaten på Holla kirkeruin19991326
Hedlund, GerhardUlefoss-rødfarven – tradisjon fra 170019991327
Hedlund, GerhardPeter prest på bøndenes side19991330
Hedlund, GerhardSpikersmia på Ulefoss19991331
Hedlund, GerhardVekteren19991334
Hedlund, GerhardBøker, forfattere og skribenter fra Holla19991335
Hedlund, GerhardHva folk kjøpte19991348
Hedlund, GerhardHandel mm på Ringsevja19991349
Hedlund, GerhardFra Åmdals verk til Fen20021653
Hedlund, GerhardEn reise til Christiania i 185120041880
Hedlund, GerhardHåtvet bekkesag200418105
Hedlund, GerhardKlokkene ringte fra 5 tårn på Ulefoss20051925
Hedlund, GerhardSvensk rallar første pinsevenn i Holla20163070
Hedlund, GerhardKringlefett og Hygea200519136
Hedlund, GerhardFergestedene på Ulefoss20062039
Hedlund, GerhardGamlegården på Dagsrud200620158
Hedlund, GerhardFra grue og peis til komfyr ved Ulefos Jernværk20072176
Hedlund, GerhardPeder prest i Holla20082240
Hedlund, GerhardChristopher Ludvig Poppe200822114
Hedlund, GerhardFra handmakt og hest til maskindrift Holla gård200923162
Hedlund, GerhardErindringer fra det gamle Ulefoss201024170
Hedlund, GerhardEiere av industri på Ulefoss. Rederi og kaperfart20112573
Hedlund, GerhardDyrking av jorda på begge sider av Fen201125121
Hedlund, GerhardLitt av hvert ved gamle Ulefoss20142836
Hedlund, GerhardBeretninger fra Holla i (nesten) gamle dager201529135
Hedlund, GerhardHolla Gård på 1960-tallet201933135
Hedlund, PaulGerhard Hedlund1999137
Helkås Vaa, I.Eit langt og godt liv i lag med hest201327116
Hellkås-Dahl, A.Lag og foreninger i Helgen20122684
Henriksen, EinarSjøleier, leilending, husmann, innerst, fattig1988232
Henriksen, Nils OlavKlemets jorde-Sagene 1950-60-70-tallet20193342
Hermans, Olav HauganAugust Cappelen19971111
Holmsen, P.Om gruvedrift på Fen201125110
Holte, JohannesFra hytteboka på Håtveitsetre199812143
Holte, Johannes«Å, kunne eg…»2005197
Holte, Johannes«Bygdi»2015297
Holte, JohannesErindringer fra ungdomsår i Holla20152929
H. T.Fra gamle Dage af H.T.1992655
Huseby, IngeborgFra min barndoms «grønne hage»19961047
Huseby, IngeborgFra gamle Dage af H.T.1993789
Hushagen, RoarMottatt som en stjerne20163086
Høgvoll, ArvidOm kinodrift på Ulefoss1989353
Høgvoll, ArvidOm kinodrift på Ulefoss1990441
Høgvoll, ArvidOm kinodrift på Ulefoss under krigen19948110
Høgvoll, ArvidHolla under okkupasjonen. Tillegg.19959127
Høgvoll, ArvidHusmannsveien20021668
Høgvoll, ArvidKommentarer til «Ulefosvisen»201327122
Høgvoll, ArvidSture Odd Muhlbock Woldøen2014288
Høgvoll, ArvidGlimt fra Holla for 50 år siden201529124
Høgvoll, ArvidMarie på Svartufs201529183
Høgvoll, ArvidIbsen og Ulefoss20183260
Høiseth, LinaTo par kalosjer199812141
Hørthe, GunnarUlefoss Forbruksforening1992661
Hørthe, GunnarHolla Handelsforening1993735
Hørthe, GunnarHandel i krigstiden1994833
Hørthe, GunnarTvara Handelslag19959117
Hørthe, GunnarVibetosaga19961090
Hørthe, GunnarUngdomslaget «Vaar» 100 år19961096
Hørthe, GunnarHolla Meieri199711118
Hørthe, GunnarHelgen Handelslag20051979
Hørthe, GunnarMarthinius Fæhn200721165
Hørthe, GunnarFryseriet på Haugjordet200822161
Hørthe, GunnarFen bedehus200923122
Hørthe, GunnarFen vannverk201024145
Hørthe, GunnarFen – midt på 1900-tallet20112588
Hørthe, GunnarLandhandleri i Holla20142898
Hørthe, GunnarHollaspeidere på tur til Gaustatoppen201529114
Haatveit, GeirHollasokninger med arverett ... Del 11986145
Haatveit, GeirHollasokninger med arverett ... Del 21988211
Haatveit, GeirHolla bondelag gjennom 50 år19904105
Haatveit, GeirHusmannsvesenet i Holla Del III1991554
Haatveit, GeirHaatveit Skaftefabrikk200216103
Haatveit, GeirFra Juvet til Lommerud20031763
Haatveit, GeirPelsdyrnæringa i Holla200519113
Haatveit, GeirFra kjerke til ruin til kjerkeruin20092387
Haatveit, GeirTante Guro i Canada20102480
Haatveit, GeirHåtveitsetre201125173
Haatveit, GeirBerget201529148
Haatveit, GeirHolla gamle kirke 800 år20173124
Haatveit, GeirFra kirke til ruin til kirkeruin (ny)20173194
Jensen, ErlingStrand og omegn på Lanna1995957
Jensen, Torhild TveitstulUng i Holla for vel 50 år siden201630101
Jespersen, EinarEi vise fra 30-åra1989385
Jespersen, EinarDa Hans Framnes fant niob i Fensgruvene1995932
Jespersen, Einar«Kompressor»200115128
Jespersen, Einar«Diderik Viking»200216136
Johannessen, Johs. A.Tysklandsbrigaden 1947–195319971130
Johannessen, Johs. A.The Hale-Bopp Comet199711143
Johannessen, Johs. A.Gamle bilder fra Ulefoss19981234
Johannessen, Johs. A.Ole Johnson Skifsnes i borgerkrig19981244
Johannessen, Johs. A.Gamle bilder fra Holla19991372
Johannessen, Johs. A.Fra Holla til Madison, Wisconsin20001419
Johannessen, Johs. A.Fra Kringleføtt til Brooten, Minnesota20001452
Johannessen, Johs. A.Gamle bilder fra Ulefoss200014101
Johannessen, Johs. A.Gamle bilder fra Holla20011544
Juliussen, AstridEn menighetssøster ser tilbake1990487
Juliussen, AstridDet gamle Kåsene vest1993771
Juliussen, AstridLitt om Ola Kåsene19961043
Juliussen, K.Litt om familien Juliussen i Kåsene201327146
Jynge, A.Slekten Giønge/Jynge på Ulefoss20112535
Jørgensen, AsbjørnNøytralitetsvakt og våpenøvelser199488
Jørgensen, AsbjørnMilorgcella på Lusefjell1994873
Jørgensen, AsbjørnNevenyttige folk1995919
Jørgensen, AsbjørnLitt om Halvor Engeland1995925
Jørgensen, AsbjørnKristian hos Teodor1995931
Jørgensen, Asbjørn«Blåmånan»1995952
Jørgensen, AsbjørnKjøttrasjonering1995966
Jørgensen, AsbjørnGutters skjebne - og «Tobakksøya»1995973
Jørgensen, AsbjørnEpisoder fra verneplikta1995974
Jørgensen, AsbjørnFattigdom og sild1995986
Jørgensen, AsbjørnKrigsfangenskap1995987
Jørgensen, AsbjørnI tobakksnødens tid1995991
Jørgensen, Asbjørn«Store Mo» (Moen) i Høidalen19959111
Jørgensen, AsbjørnHvorledes oldemor kom til Holla19959138
Jørgensen, AsbjørnErindringer19961037
Jørgensen, AsbjørnMobiliseringen 9. april19961049
Jørgensen, AsbjørnTo erindringer199812140
Jørgensen, AsbjørnErindringer fra barne- og ungdomstida i Holla20142881
Jørgensen, Ernst RolfOm verket, dikt198937
Jørgensen, Ernst RolfBilledets tale, dikt19915118
Jørgensen, Ernst RolfBarndommens jul, dikt199377
Jørgensen, WillyEn uvanlig transport19948108
Kamperhaug, MarieKlær til soldatene1994813
Karlsen, KarlTre minner fra krigsårene19948120
Knutsen, Martin GunnarAUL i Ulefoss/Holla 1920–19251991563
Knutsen, Martin GunnarAUF–lag i Holla 1929–19401993791
Kolle, GerdRamper fra Holtan til Oredalen20031747
Krog-Steffens, HaagenHolden 190220072114
Kåsa, BorghildBarndommens Sagene på Ulefoss19971146
Kåsa, JohannesLitt om fløting av tømmer201630131
Kaasa, ØyvindSteinkås arena-banen for Lanna/Heisholt/Odden20193340
Kaasen, AsbjørnRettsvesnet på Peder Soelvolds tid20092372
Larsen, Reidun WillerPlasser og navn i Ytre Helgen200216115
Larsen, Reidun WillerHilda Wærstad Helkås20051986
Larsen, Reidun WillerÅ vokse opp i krigstid200923127
Lia, BeritNavn og plasser rundt Nomevann200317120
Lia, BeritMer fra Eidsbygda200620142
Lia, BeritEidsbygden samtalelag20092358
Lia, ØysteinValebø – grannebygda øst for Norsjø201024162
Liestøl, SverreHolla Herred 1949200216129
Lindalen, IngerHolla diakoniforening1990482
Lindalen, IngerÅret er 19281992679
Lindalen, IngerMinner fra arbeid ved verk og bruk201125148
Lindgren, Ingeborg AasHolla Kirke 125 år1992611
Lindgren, Ingeborg AasHolla kr. ungdomsforening 1893–19931993715
Lommerud, H.Minner fra arbeid ved verk og bruk201125148
Lommerud, KjellDe gamle båtene på Telemarkskanalen20021640
Lommerud, KjellDampskipsbryggene i gamle Holla20031781
Lommerud, KjellMer om malerkunst og malere i Holla20041727
Lommerud, KjellFire generasjoner Kabbe200519104
Lommerud, KjellKunst på ovner fra Ulefos Jernværk20062056
Lommerud, KjellGurines oppskriftsbok20072180
Lommerud, KjellAall Ulefos brug i 1950-årene200822155
Lunde, HallvardUtvandrerfamilien fra Nedre Vale20001450
Lunde, HallvardValeøya200216112
Lunde, HallvardAugustinius-familien på Graver, Valebø20031768
Lunde, HallvardJohn B. Valle, født f. 180 år siden200620124
Lunde, HallvardLokalhistorie fra Valebø201327154
Lunde, HaraldLokalhistorie fra Valebø201327154
Løvenskiold, Severin vonBrev1986162
Marum, KaiBarndom på Stranna og i Brakka20173187
Mastdalen, SonjaEt spøkelse20001475
Mastdalen, SonjaDilsdalen/Søve 193520001490
Mastdalen, SonjaDilsdalen og Sandvika i Valebø200418115
Mastdalen, SonjaMastdalen i Valebø20051961
Mastdalen, SonjaGeitebua i Valebø20062022
Mastdalen, SonjaPlassen Eik i Valebø200721159
Mastdalen, SonjaStuveruddalen200822135
Mastdalen, SonjaVeten på Geitabudfjell2009238
Mastdalen, SonjaVassdalen i Ytre Valebø201024158
Mastdalen, SonjaSolberg i Valebø201125188
Mastdalen, SonjaHeiplassen ved Stuverud i Valebø201226126
Mastdalen, SonjaLangs Stuverudheia ved Norsjø201630143
Misund, BeritG. A. Knutsen og okkupasjonen1994864
Misund, BeritMinner fra krig og frigjøring20051998
Moen, Nils JakobFra min ungdom på Berget20163098
Mortensen, PetterRolf Stranger og Holla20021683
Mortensen, PetterMalerkunst Holla/Telemark 1800 tallet200317126
Mostue, AlfKaren Hollaseter – minner fra oppvekst20102475
Moxness, RagnhildJul på den gamle gård (novelle)1986120
Moxness, RagnhildErindringer fra det gamle Ulefoss201226168
Mæland, Knut O.Lunde hered samt Ulefos-Strengen-kanalen20163060
«N»Et tidsbilde fra Helgen i 1880-årene201226121
Namløs, BjørgDen siste busetteren i Dær`n1995979
Nilsen, Bjørn WernerSagnet om fader Sylvester … i Michalshulen2006208
Nilssen, Birgit HolskarUlefoss Bedehus 60 år1995914
Nilssen, John H.Løkkefotball på Ulefoss på 60-tallet20193331
Nilsen, Ivar F.Ulefoss Røde Kors Hjk. 50 år199159
Nome BladEn side fra nr 1 1970201933176
Nordbø, GregarDe bleser i Lur på Teksle1988247
Nordbø, O.Christian Olsen Ringsevje20142819
Norendal, Hermann B.Min mor og far20001476
Nygaard, Edith MarieHolla og Romnes middelalderkirker199610114
Olsen, KjellEtterkommere etter A. Andersen, Valebø1995959
Olsrud, Inger M. O.Holla kirkeruin – konservering etter Fischer20173168
Omholt, AslaugSkolestart i Helgen høsten 1943200519102
Opheim, Anne-GuriGamle boplasser ved Jøntvedt199610158
Ova, A.Barndom og oppvekst ved Vrangfoss201226148
Pedersen, AgnesUlefoss, dikt199157
Pedersen, OlafCape Horn-seiler fra Ulefoss1995936
Pedersen, TrondO, menneske tenk, dikt200115137
Pedersen, TrondAvskjedsstunden, dikt2008227
Pettersen, PederTvaratjern, dikt2004187
«Pest»Guttedager på Fen for 100 år siden201125126
RedaksjonenLuftfotografier, Widerøsamlingen1986176
RedaksjonenHolla Historielag1986178
RedaksjonenStyrene 1978–861986179
RedaksjonenBumerker og gårdssegl fra Holla1988266
RedaksjonenBilder fra Holla1988290
RedaksjonenStyret i Holla Historielag 19881988294
RedaksjonenBumerker og gårdssegl fra Holla1989387
RedaksjonenHistorier fra Holla1991590
RedaksjonenHolla Historielag Beretning 89/9019915120
RedaksjonenWiderøebilder Kvernodden/Helgen19915124
RedaksjonenHolla Historielag 199219926127
RedaksjonenHolla Historielag 199319937124
RedaksjonenBilder fra Holla19937126
RedaksjonenTrillebårbyens dag 1956, bilder19937128
RedaksjonenBilder fra frigjøringen19948172
RedaksjonenHolla Historielag, 1994–9519959141
RedaksjonenPolitiinnstruks fra 180519961071
RedaksjonenHolla Historielag 1995– 1996199610165
RedaksjonenHolla Historielag, 1996–1997199711186
RedaksjonenPolitivedtægter for Hollen Herred19981284
Redaksjonen17 mai for 60 år siden, bilder199812146
RedaksjonenMandslagerhulen200115133
RedaksjonenHolla Historielag 25 år200317145
RedaksjonenRettinger til HM 2013201428191
Reiersen, CarlEn vinterkvæld i skogen199610111
Reiersen, CarlEn sommerkveld i skogen. Brudelien199711148
Reiersen, CarlManden og Nissen199812136
Roland, Ole KåreBjørnstad – løkka på Berget for fotball og leik20193334
Røvik-Larsen, UlfStatsraad Niels Aall og ambassaden i London200721118
Sandbakken, S.Kommentarer til «Ulefosvisen»201327122
Sanden, GunnarHaugbygningen20163037
Sanden, GunnarDette hendte i Holla nylig20163073
Sanden, GunnarThoralf Lommerud i sitt 99-ende20163088
Sanden, GunnarSkogarbeidermuseum, B. Jonassens samlinger20163096
Sanden, GunnarFra Toreskaas til Byggi201630167
Sanden, GunnarDet hendte i Holla i 201720173173
Sanden, GunnarKaren Lyng – 100 år. Lesing har vært mitt liv201731105
Sanden, GunnarHolla Historielag i 2017201731162
Sanden, GunnarÅ ivareta historien201731177
Sanden, GunnarHopprenn Tuftebakken 201820183219
Sanden, GunnarOle Moen20183251
Sanden, GunnarHolla i 2017 og 201820183287
Sanden, GunnarKaffeprat mai 2018201832153
Sanden, GunnarVern og utvikling 2018201832170
Sanden, GunnarArrangementer 2018201832176
Sanden, GunnarLokalhistoriepris Arvid Høgvoll201832186
Sanden, GunnarUlefoss Auto – 75 år i 201820193352
Sanden, GunnarOle Moen. Intervju. Del 220193392
Sanden, GunnarDette hendte i Holla i 2019 og høsten 2018201933128
Sanden, GunnarHistorielaget – arbeid for vern og utvikling 2019201933155
Sanden, GunnarHistorielagets arrangementer/aktiviteter 2019201933163
Sanden, GunnarOB Stoa Transport AS. Tilbakeblikk. Del 1201933170
Sannes, Halvor H.Industribekken i gamle Sannes1989330
Sannes, Halvor H.Sannes skole19904130
Sannes, Halvor H.Enevold S. B. Høyum1991577
Sannes, Halvor H.Legebrødrene Sannes i Wisconsin1992657
Schultze, Johan A.Lækjarboki frå Holla 179420051922
Sigurdsen, HalvorRettergangen mot Peder J. Baksås200014104
Sigurdsen, HalvorEn migrasjon i miniatyr20031758
Sigurdsen, HalvorBokhandleren i Kristiania20041866
Sigurdsen, HalvorEn Romnes-slekt i frembruddet200721136
Sigurdsen, HalvorEn Vipetoslekt20082246
Sigurdsen, HalvorLensmann Tyge A Vipeto20092314
Sigurdsen, HalvorTrekk fra eldre ætter i Valebø20102424
Sigurdsen, HalvorEven Torgersens etterslekt på Jøntvedt20122664
Sigurdsen, HalvorTillegg til Holla I – Del 1201327103
Sigurdsen, HalvorTillegg til Holla I – Del 220142845
Sigurdsen, HalvorTillegg til Holla I – Del 320152944
Sigurdsen, HalvorTillegg til Holla I – Del 4201731142
Skard, TorfinnHolden park og hager20072142
Skard, TorfinnPark og hage ved Ulefos Hovedgaard200721125
Skaret, H.Holla for 160–170 år siden20152913
Skavdal, Kristine Valen17. mai 1940, dikt19948173
Skavdal, Kristine ValenHoffskreddermester Reiersen19959112
Skavdal, Kristine ValenNomevann. Maleri av C. Smith 1876199510156
Skjeldal, ErlingSøve og landbruksskolen1986137
Skårdal, O.Arbeidernes hjelpekasser på Ulefoss20122679
Solvoll, BerntSteinbruddet20051952
Solvoll, BerntArthur Negård20183221
Solvoll, BerntOlav20183299
Solvold, Hans OlsenMinner fra sagbruk og høvleri.....1986169
Stoa, Nils JohanKullkjøring på jernverket1986115
Stoa, Nils JohanHollafolk på tukthus1992695
Stoa, Nils JohanJernverksbebyggelsen på Ulefoss i 1720 årene2015298
Stranger, R.Sommerminner fra Holla201529119
Straume, AaseTysk festningsanlegg i Ytre Helgen1994896
Svinndal, SverreTrillebårbyens dag. Fotografier199610162
Svinndal, SverreTuftestollen, Hydrobruddet og Cappelenbruddet201529179
Swensen, WilhelmHerregårdene ved Ulefoss200014157
Syftestad, ArvidFilmstjerna Synnøve Strigen20193313
Sårheim, WencheHandel på Ringsevja.Tillegg HM nr.13200014167
Telemark ArbeiderbladKristian Espevolden intervjuet av TA20142893
Telemark ArbeiderbladRagnhild Moxness intervjuet av TA201832128
Therkelsen, RolfUng i Holla for 50 år siden201630104
Thorstensen, ØyvindKlemets jorde- Sagene 1950-60-70-tallet20193342
Tjersland, BerntJorda rundt fra Stocholm.til London1991540
Tjersland, BerntCommandosoldat Olav Bjørndalen1992652
Toreskaas, HalvorEn våpentransport med forviklinger1991537
Toreskaas, HalvorVesthagen1993762
Toreskaas, Halvor12 frivillige til kamp mot tyskerne i Vinje1994815
Toreskaas, HalvorUL «Vaar» lot seg ikke kue.....1994825
Toreskaas, HalvorEn familie i frihetskamp ute og hjemme1994868
Toreskaas, HalvorOrdf. Dukane. Lys i Valebø under krigen19948122
Toreskaas, HalvorEt drama på Ulefoss brygge 19271995917
Toreskaas, HalvorForbud og smugling i 20-årene1995922
Toreskaas, HalvorHerman Wildenvey besøker Søve1995953
Toreskaas, HalvorJacob skomaker skremt av skrømt1995961
Toreskaas, HalvorStatsministeren på Søve1995978
Toreskaas, HalvorVerdenskrig og spanskesyke1995984
Toreskaas, HalvorUlefoss Avis med ulønnet redaktør1995989
Toreskaas, HalvorGisle Straume skapte lektor Tørdal19959122
Toreskaas, HalvorHans Johannessen – en arbeidsmann uten like19961063
Toreskaas, HalvorI skogkongens fotefar. Bjørnejakt199711113
Toreskaas, HalvorAksjonen mot Jøntvedt mølle 193819981229
Toreskaas, HalvorKeiser Wilhelm og Uggedammen199812117
Toreskaas, Halvor1. Ulefoss speidertropp199812131
Toreskaas, HalvorErindr. om Søve-Tufte-Vesthagen19991388
Toreskaas, HalvorVed kammerherrens forhandlingsbord20001487
Toreskaas, HalvorErik Hollasæter20011514
Toreskaas, HalvorDyrepesten knekket ikke Hagen200115112
Toreskaas, HalvorWaldemar Hovlands viktige innsats20021662
Toreskaas, HalvorTo bjørnejakter i Landsmarka20021688
Toreskaas, Halvor«Et monument over folket i Holla»20041841
Toreskaas, HalvorEn dag jeg aldri glemmer20041854
Toreskaas, HalvorEn minneverdig pinsedag i Helgen20051957
Toreskaas, HalvorBygdefolkets krisehjelp og starten av NS i Holla20082297
Toreskaas, HalvorToreskaas på Vesthagen i 100 år201226113
Toreskaas, HalvorRødglødende jøssinger, fare i illegalt arbeid20152965
Torjusrud, KarlBarneminner, dikt198615
Torjusrud, KarlLengt, dikt1991553
Torjusrød, KlaraDa tyskerne kom til Tønnestulen200014154
Tufte, Per BerntDen gamle Ulefoss-brua1986125
Tufte, Per BerntNye husmannsplasser fra 1751 til 18011988234
Tufte, Per BerntUlefossbrua fra 19331988257
Tufte, Per BerntHolla og Ulefoss omkring 17901988267
Tufte, Per BerntPlasser i Eidsbygda, Sagene, Kastet, Romnes.....1989341
Tufte, Per BerntArbeideridrett1990431
Tufte, Per BerntTillegg vedr. husmannsplasser1991557
Tufte, Per BerntHusmannsvesenet i Holla, del IV1992669
Tufte, Per BerntHusmannskontrakt for Glahus1992677
Tufte, Per BerntJohn Nilsen Lindgren1992690
Tufte, Per BerntHusmannsvesenet, del V1993746
Tufte, Per BerntAasmund Olavson Vinje og Holla1993766
Tufte, Per BerntTil Eidsvoll, Storting og Regjering1993785
Tufte, Per BerntKrigsseilere fra Holla1994835
Tufte, Per BerntHollafolk i mil. enh. og polititropper1994877
Tufte, Per BerntKommunistisk motstandsgruppe i Holla1994892
Tufte, Per BerntSivil motstand i Holla19948130
Tufte, Per BerntIndustri og anlegg under krigen19938140
Tufte, Per BerntStoff til Hollaminner19948171
Tufte, Per BerntH. C. Gjesdahl og «Den nye tid»1995996
Tufte, Per BerntFra Ch.D.F.Rewentlows besøk 1811199610131
Tufte, Per BerntHolla og Ulefoss omkr. kanaltida199711154
Tufte, Per BerntHusleiekontrakt19981264
Tufte, Per BerntHusmannsvesenet del VII19981266
Tufte, Per BerntHans Aall d.y.199913112
Tufte, Per BerntHusmannsvesenet del VIII Fen199913123
Tufte, Per BerntPeder P. Soelvold199913142
Tufte, Per Bernt175 års utvandring fra Norge2000148
Tufte, Per BerntEn liten bjørnehistorie fra Valebø2001157
Tufte, Per BerntMinnenes vandring langs en elv. Se K. Fjeldstad20011510
Tufte, Per BerntFritt land20011519
Tufte, Per BerntHalvor Borse og «jernverksimper.»20011524
Tufte, Per BerntSogneprest Edv Munch ved Bremers gravferd20011561
Tufte, Per BerntHolla Sparebank gjennom 125 år20021612
Tufte, Per BerntTre utvandrerhistorier20021692
Tufte, Per BerntKanalen – 110 år 20. sept. 189220021633
Tufte, Per BerntOm helsevesenet i Holla20031714
Tufte, Per BerntJordmor Johanne Karethe Johnsen20031741
Tufte, Per BerntTre navn fra krigens dager20031754
Tufte, Per BerntOm «Graver-visen»20031770
Tufte, Per Bernt«Hollasyken» i 1930-årene20031776
Tufte, Per BerntHusmannsvesenet IX Namlaus og Kolle200317100
Tufte, Per BerntTilsyn/forsørg. Fattig-Holla 190020031790
Tufte, Per BerntDa Oscar II innviet kanalen i 18932004188
Tufte, Per BerntÅret 1904 - jordskjelv fysisk og politisk20041813
Tufte, Per BerntMunken, en romantisk øy i Norsjø20041894
Tufte, Per BerntHalvor Toreskaas til minne200418131
Tufte, Per Bernt1905 - ett minneverdi år i Norges historie2005198
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden20051938
Tufte, Per BerntUlefoss Sportsforning 110 år20051967
Tufte, Per BerntMed røtter i Holla20051993
Tufte, Per BerntSvensker i Holla200519128
Tufte, Per BerntKvakksalvere, bygdedoktorer mm20062017
Tufte, Per BerntMed røtter i Holla20062065
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden20062089
Tufte, Per BerntTillegg om svensker i Holla200620137
Tufte, Per BerntÅret 1907 i Holla2007218
Tufte, Per BerntMaleren August Cappelen og Holla20072154
Tufte, Per BerntForvaltere og fullmektiger ved sagbruket200721100
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden2008228
Tufte, Per BerntHaugianere i Holla20082273
Tufte, Per BerntHollafolk på marked i Telemarks hovedstad20082293
Tufte, Per BerntHerman Severin Løvenskiold200822119
Tufte, Per BerntSitater om Peder P Soelvold20092361
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden20092397
Tufte, Per BerntGalten i Valebø200923137
Tufte, Per BerntInnflyttere til Holla200923166
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden20102417
Tufte, Per BerntLærere som virket utenfor bygda20102484
Tufte, Per BerntDagligliv under krigen201024124
Tufte, Per BerntHolla for 100 år siden2011258
Tufte, Per BerntJf. H.Bugge. Flommer i Holla og Telemark20112569
Tufte, Per BerntNorsjø, en bukt av havet20112577
Tufte, Per BerntMed røtter i Holla201125142
Tufte, Per BerntInnflyttere til Holla201125194
Tufte, Per BerntNoen trekk fra Holla i året 19122012268
Tufte, Per BerntOrganist, pedagog og forfatter Anna Lindhjem20122659
Tufte, Per BerntPaul Harildstad – lærer, militær og bonde20122674
Tufte, Per BerntHans Hansen Kaalstad fra Helgen20122688
Tufte, Per BerntHelgjafolk med ordførervervet i Holla201226133
Tufte, Per BerntBesøk av predikanten Frank Mangs i 1934201226155
Tufte, Per BerntTo veteraner fra arbeiderbevegelsen201226162
Tufte, Per BerntArne Johan Gjermundsen til minne2013278
Tufte, Per BerntGlimt fra Holla i 191320132747
Tufte, Per Bernt1814 «det forunderlige året»/ Høyum20132774
Tufte, Per BerntInntektsskatten 1810201327109
Tufte, Per BerntArbeidspionerer i Holla201327127
Tufte, Per BerntOpptegnelser etter Hans Olsen Solvoll (2)201327138
Tufte, Per BerntHolla Historie- og Kulturlag 50 år201327170
Tufte, Per BerntNoen trekk fra jubileumsåret 191420142810
Tufte, Per BerntOm Holla ved folketellingen i 176920142829
Tufte, Per BerntMer om folk i Holla 181420142852
Tufte, Per BerntHolla KUF og Fredheim jubilerte i 2013201428125
Tufte, Per BerntEnkelte hendelser i Holla 1944201428163
Tufte, Per BerntUSF 120 år20152921
Tufte, Per BerntGlimt fra Holla i året 201520152950
Tufte, Per BerntHolla 1945 – hendelser i frigjøringsåret20152969
Tufte, Per BerntUlefoss-fotografen Johan Arnt Aamodt201529131
Tufte, Per BerntVandring på Kastet i 1950-årene20163010
Tufte, Per BerntPinsebevegelsen i Holla20163064
Tufte, Per BerntDe seks første ordførerne i Holla20163050
Tufte, Per BerntGodseier Niels Aall 1831–1901201630105
Tufte, Per BerntUlefoss Sliperiarbeiderforening Avd. 98201630116
Tufte, Per BerntNoen håndverksfolk fra Holla201630138
Tufte, Per BerntFra skytterhistorien i Holla201630145
Tufte, Per BerntRomnes kirke – Middelaldersmykket2017317
Tufte, Per BerntFolk og folkeliv på Romnes i 1950-årene20173147
Tufte, Per BerntDiderik Maria Aall201832133
Tufte, Per BerntOrdførere i Holla (3)201832157
Tufte, Per BerntLøkkefotball på Sagene og Kastet, 1950–6020193344
Tufte, Per BerntFormenn i USF frem til 1941201933101
Tufte, Per BerntEn av Norges eldste er borte (Sverre H Bakken)201933122
Tufte, Per BerntLitt om legater i Holla201933144
Tveitane, MathiasGamle stadnavn i Holla, Del I198619
Tveitane, MathiasNoen stadnavn i Holla Del II198826
Tveitane, MathiasNoen stadnavn i Holla Del III198939
UkjentHusmannssangen198825
Ulefoss-NyttAlf Gjærum, fylkesmester i traktorpløying201933138
Vale, KariValebø kirke 100 år200418125
Valen, KarinOle G. Runing - liv og virke200217112
VardenBjarne Rui. 50 år på apotek20183284
Vike, HalvardFra livsform til arbeiderkultur19937110
Woldøen, S. O.«I midnattsolen»2014287
Ytterbø, SigmunnDa munn- og klauvsjuken kom til Helgen200115116
Ytterbø, SigmunnMenneskeskjebner i Helgen200418108
Ytterbø, SigmunnSkikk og bruk i gamle Holla200519126
Ytterbø, SigmunnVilhelm Malmstrøm200620116
Ytterbø, SigmunnOm kompostbinger, gjødsel, utedasser og vann201024121
Ytterbø, SigmunnLøkkefotball i Helgja på 1960-tallet20193346
Ytterbø, SigmunnHistorien om Midtre Helgen Vannverk201933109
Ytterbø, SigmunnDa avholdslokalet i Helgja brant201933139
Ytterbø, SimonØlbrygging i Holla199610103
Ytterbø, SimonVeving199610109
Ytterbø, SimonBlodmat199812115
Ytterbø, Simon«Fornøyelsens rikdom er bedre enn gull»201226139
Øverbø, HaraldHelleristningene på Steinsholt198616
Øverbø, HaraldHolla Historielag i 2016201630174
Øyslebø, T. G.Byggingen av Kronborg kapell201428144
AallReglementer for vern av fabrikkarbeidere201125157
Aall, CatoBrev til C. Aall1986174
Aall, CatoKrigsfangen på Ulefos20082216
Aall, N. d.e.Brev fra 1815 om Vrangfoss20112555